phone (044) 573-41-07; (044) 573-41-03; (044) 573-41-02; (066) 076-41-71; (067) 404-01-02 
ГОДИНИ РОБОТИ ОФІСУ  8:30-17:00 (склад до 16:30)

Двозонні та тризонні лічильники для економії коштів

Чим вигідні багатотарифні лічильники? Який обрати: двотарифний чи тритарифний лічильник?

У зв'язку з масовою заміною лічильників, споживачі можуть самі вибирати, яке обладнання слід використовувати. Для економії коштів оптимальним рішенням буде встановити багатотарифний лічильник.

График потребления электроэнергии в течение суток

Населення витрачає електроенергію нерівномірно в різний час доби, чим завдають серйозних незручностей енергетикам. З 7 до 10 ранку, коли основна маса громадян збирається на роботу і з 18 до 22 години, коли люди повертаються додому, готують їжу та пруть одяг, електростанції працюють на межі, ледве встигаючи подавати електрику до будинків. З 23 до 7 ранку електростанції працюють напівсили, так як більшість людей спить, і не користується побутовою технікою. В решту часу йде середня витрата енергії.
У піковий час вартість електроенергії зростає у півтора рази, у нічний час знижується на 60%. У цьому випадку ми розглянули тризонний варіант. У двозонному варіанті, електроенергія в години пік вважається за звичайним тарифом, а решта часу на 30% дешевша.

Двухзонный и трехзонный тариф

Обладнання веде підрахунок за двома та більше тарифними зонами. Ви можете вибрати: платити за світло за одним тарифом або за декількома.

Користь від багатотарифних приладів
Вже кілька років не вщухають суперечки щодо доцільності встановлення. Встановлення лічильника потребує більше часу та коштів. Однак якщо грамотно оптимізувати витрати електроенергії, обладнання окупиться вже за кілька років.

Наприклад, якщо у вас є пральна або посудомийна машинка з відкладеним стартом, можна запустити їх працювати на ніч. Обігрівачі та теплу підлогу також краще вмикати вночі або перед зборами на роботу, якщо є таймер відкладеного старту. Якщо Ви не прокидаєтеся рано, то готувати та приймати душ з електробойлера краще також після 23 годин. Як варіант, можна встановити основне нагрівання води в бойлері на 6.30 ранку до моменту ранкового пробудження. Так Ви не тільки заощаджуєте кошти, але також зменшуєте навантаження на електроцентралі за годину пік.

У будь-якому випадку, встановивши лічильник, Ви заощадите на електроенергії. Багатотарифні лічильники випускають закордонні (наприклад, Ітрон) та українські (наприклад, НІК) виробники. Вироби відрізняються цінами, технічними характеристиками та можливостями. Чи варто витрачати гроші на встановлення такого приладу, вирішувати лише Вам.

Установка лічильника та його програмування
При встановленні лічильника у приватному будинку, квартирі або підприємстві майстер проводить його параметризацію (програмування) відповідно до потрібного тарифного плану та при необхідності підключає його до АСКУЕ. За допомогою таймера лічильник переключається між різними тарифними планами, число яких може досягати 16.
Вся інформація про динаміку процесів в електромережі та порушення записується у внутрішню пам'ять. Цю інформацію можна вивести на комп'ютер.
Отримати детальну інформацію про тарифи та особливості роботи, а також, купити та встановити двотарифний (двохзонний) або тритарифний (тризонний) лічильник, можна у Києві в магазині ГРАН-КОМ (044) 573-41-03.