Відпускний період закінчено, всі повертаються до своїх будинків, темніє з кожним днем все раніше, і наші лічильники працюють активніше: з початком осені енергоспоживання зростає. Тому у багатьох виникає дуже закономірне питання: як би заощадити?
Як відомо, економія починається з дрібниць. А у випадку з електрикою — з чіткого контролю кількості кіловат, що витрачаються, і його максимального скорочення. Контролюють витрати електроенергії в наших будинках прилади обліку, простіше кажучи, лічильники, якими оснащені всі без винятку квартири.
Про те, хто має здійснювати контроль за їхньою роботою, як вибрати правильний лічильник та як заощадити на споживанні, розбиралася «Сегодня».
ЯКИЙ ВИБРАТИ
Лічильники бувають індукційні та електронні. Індукційні — з барабаном, що обертається, звичні нам з дитинства, електронні — з електронним табло, на якому вказана витрата енергії. Головна відмінність між ними – рівень точності та поріг чутливості. Ці показники відповідають за точність виміру і, відповідно, за підсумкову суму, яку ви оплачуватимете. У електронних лічильників клас точності 1, у індукційних – 2,0-2,5. Чим нижче клас точності, тим точніше вимір. Також «електроніка» компактніша і споживає менше електроенергії для власних потреб. Крім того, Національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ) рекомендувала всім енергопостачальним організаціям замінити індукційні лічильники на електронні. Тому зараз у старому житлофонді індукційні лічильники, що відпрацювали термін експлуатації, поступово змінюються на сучасніші.