Як відомо, зараз побутовим споживачам, тобто населенню, проводиться заміна старих індукційних електролічильників на електронні.
Електролічильник - це ті ж ваги, і вони повинні показувати точну «вагу»
Як відомо, зараз побутовим споживачам, тобто населенню, проводиться заміна старих індукційних електролічильників на електронні.
-Чим відрізняються електронні лічильники від старих?
- Як то кажуть, ніщо не вічне під Місяцем. Старіють речі і тим паче механізми. У звичних наших споживачам індукційних (старих) лічильниках використовується чимало механічних частин - підшипники, шестірні тощо. З роками безперервної експлуатації вони зношуються, точність лічильників погіршується, що підтверджено органами Держстандарту. У цьому, зазвичай, лічильник недолічує спожиту електроенергію.
Будь-який електролічильник це ті ж ваги, тільки для електроенергії. А ваги мають бути однаково точними як для покупця – споживача електроенергії, так і для її продавця – постачальника. У старих електролічильниках точність становить 2,5%, їхня повірка повинна проводитись через кожні 8 років. Точність електронних лічильників поліпшена до 1%, у них відсутні механічні елементи, що зношуються, а обов'язковий міжповірочний інтервал збільшений до 16 років.
Нові лічильники чутливіші, визначають споживання електропристроїв потужністю 3-5 Вт. Тобто вони фіксують електроспоживання пристроїв, що знаходяться в черговому режимі (телевізор, відеомагнітофон, кондиціонер, електронний годинник тощо). Такі режими „очікування“ супроводжуються світінням спеціального індикатора і характеризуються якраз такими величинами споживаних потужностей. До речі, згідно зі змінами до ГОСТ 6570-96 01.09.2012 року, ми зобов'язані замінити старі лічильники з класом точності 2,5% у всій області.